Seed Starter

Seed Starter je inkubační program od České spořitelny pro tzv. long-game startupy. Hledáme podnikatelské záměry, které mají tak silnou vizi a hodnotu pro zákazníky, že si troufnou být tu i za 200 let. Stejně jako Česká spořitelna.

Program Seed Starter pomáhá startupům s go-to-market fází a zapojuje externí projekty do prostředí České spořitelny.

Našimi partnery jsou inovační společnost Unicorn Attacks a akcelerační program USMAC. Dohromady tvoříme tým zkušených expertů a mentorů, kteří propojují startupový a korporátní svět a pomáhají se zahraniční expanzí.

Schéma
Schéma

Co získáte

Inkubaci startupu v programu Seed Starter provází jasně vytyčené benefity. Poskytneme vám řadu příležitostí k růstu jak osobnímu, tak firemnímu, a pomůžeme vám správně nastavit další směřování vašeho startupu.

Naškálujte svůj byznys na klienty České spořitelny i na zahraniční trhy v rámci Skupiny Erste a s našimi partnery ze Silicon Valley.

Pro koho je
program určen?

  1. Soustředíme se na mladé firmy, které mají skvělý produkt nebo službu, jasnou vizi a velké ambice. Zdaleka přitom nemusí jít jen o oblast fintech.
  2. Nehledáme projekty ve fázi nápadu, ale takové projekty, které už mají funkční MVP, dedikovaný tým a potřebují seed investici pro další růst.
  3. Program cílí na české i zahraniční startupy, které by v ideálním případě mohly mít synergický efekt s Českou spořitelnou, a to nejen v rámci produktu pro naše zákazníky, ale i směrem dovnitř firmy. Je přitom klidně možné, že některé úspěšné startupy budou své produkty následně nabízet prostřednictvím naší rozsáhlé distribuční sítě.

Jak pracujeme se startupy

Všechno začíná odesláním přihlášky do programu Seed Starter. Zástupce vybraných projektů pozveme na intenzivní dvoudenní Bootcamp, během kterého váš byznys plán důkladně otestujeme, abychom zjistili, jestli má šanci dlouhodobě obstát. Pokud váš projekt vyhodnotíme jako vhodný pro investici, předáme vás do rukou zkušených mentorů. Dostanete také veškerou podporu, kterou budete během seed fáze potřebovat.

Bootcamp

Den 1

Co na vás čeká:

Celý program odstartuje pěkně zostra – hledáním odpovědí na základní otázky:

  • Proč a pro koho to dělám?
  • Jaké hodnoty skrz svůj projekt vytvářím?
  • Jak budu tyto hodnoty komunikovat zákazníkům?

Zaměříme se na strategii brandu a jeho škálování. Když vše půjde dobře a váš startup bude úspěšný, stane se z něj v průběhu času korporace. Jste na to připraveni?

Den 1

Co na vás čeká:

Plánování je jedna věc, promítnutí teorie do praxe věc druhá. Provedeme vás obojím a ukážeme, jak vytyčených cílů úspěšně dosáhnout.

Schopnost správně prezentovat je pro úspěch startupu naprosto zásadní. Nebereme ji na lehkou váhu - a nebudete ani vy, až vám ukážeme, jak prodat nápad od A do Z.

Ať je vaším investorem kdokoliv, zdroje nejsou nekonečné a je potřeba mít správně nastavený byznys plán. Budeme se bavit o jejich rozumném využití, ať už jste na konci ranveje, nebo vám zrovna na účtu přistála první velká investice.

Investice a partnerství

Jsme připraveni investovat do vašeho startupu primárně v jeho seedové fázi. Jednotlivá kola investování závisí na úspěšnosti a potřebách vašeho projektu. Výše investice se v seed fázi pohybuje mezi 10 - 25 mio Kč.

Pokud budete potřebovat, dokážeme se dohodnout čistě na partnerství s Českou spořitelnou nebo naopak vaše škálování podpořit i co-investicemi s našimi partnery v Evropě i Silicon Valley.

Věnujte svému podnikání péči, díky které z vaší firmy vyroste něco zdravého, dlouhodobého a velkého. Rádi se staneme vaším partnerem na dlouhou trať.